Haber

Dicle Elektrik saha ekiplerine taşlı saldırı

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde elektrik dağıtım hizmeti veren Dicle Elektrik’in Şırnak ve Mardin’de kaçak elektrik kontrol ve şebeke yenileme çalışmaları sırasında saha ekiplerine taşlı saldırıya uğradığı, elektrik hattı için dikilen çok sayıda direğin yıkıldığı bildirildi. .

Şirketten yapılan açıklamada, Şırnak’ın İdil ilçesine bağlı Oyalı köyünde 6 ilde elektrik dağıtım hizmeti veren Dicle Elektrik saha ekiplerine bazı şahısların taşlı saldırısına uğradığı, 28 beton direğin 11’inin ise taşlı saldırıya uğradığı belirtildi. köyde balyozlarla tahrip edildi.

Açıklamada, Mardin’in Derik ilçesine bağlı kırsal Söğütözü mahallesinde ağ tadilatı sırasında dikilen 12 beton direğin balyozlarla yıkıldığı, alınan güvenlik önlemlerine rağmen ekiplerin taşlı saldırıya uğradığı, 23 direğin maliyetinin belirlendiği belirtildi. Yıkılanın 271 bin lira olduğu, her iki olayda da 3 kişinin gözaltına alındığı ve konu ile ilgili olarak savcılığa suç duyurusunda bulunulduğu bildirildi.

Dicle Elektrik Genel Müdürü Yaşar Arvas yaptığı açıklamada, uyum çalışmalarının yanı sıra EPDK tarafından onaylanan birçok faydalı proje ile bölgeye çok yönlü katkı sağladıklarını kaydetti.

Bu tür olayların bölge halkına hizmete engel olmadığını ifade eden Arvas, şunları kaydetti:

“10 yıllık süreçte Mardin’e toplam 2 milyar 62 milyon lira, Şırnak’a 1 milyar 124 milyon lira yatırım yapıldı. Bu yıl Mardin’e 1 milyar 263 milyon lira yatırım yapacağız ki bu yatırımın yarısından fazlasını oluşturuyor” Mardin için 10 yılda yapıldı. Şırnak Bu amaçla son 10 yılda yapılan yatırımların toplam bedelini aşan 1 milyar 716 milyon liralık yatırım yapacağız. Yapılan yatırımlar abonelerimizin kesintisiz hizmet alması için.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu