Ekonomi

Morgan Stanley, Düşük Kaliteli Döngüsel Hisse Senetleri Yerine Yüksek Kaliteli Büyüme Hisse Senetlerini Seçmenizi Tavsiye Ediyor

Morgan Stanley finans uzmanları, mevcut hisse senedi fiyatlarının esasen Federal Rezerv’in gevşek para politikasını etkilediğine ve bunun ekonomik aktivitede bir artışa yol açıp açmayacağı konusunda spekülasyonlara yol açtığına inanıyor.

Pazar günü yatırım firmalarının müşterilerine gönderilen bir notta, hisse senedi piyasası ortalamalarının hareketini şekillendirmede büyük ölçekli ekonomik göstergelerin değeri vurgulanırken, bireysel hisse senedi seçiminin paha biçilmez olmaya devam ettiği belirtildi.

İstatistikler hem ekonomik büyümede hem de fiyat artışlarında yavaşlama yönünde bir eğilim olduğunu gösteriyor; önde gelen piyasa katılımcıları Federal Rezerv’in gelecek yıl faiz oranlarını düşürmesini bekliyor. Mali uzmanlar, bu koşullar altında, sağlam büyüme beklentisi olan şirketlerin hisselerinin genellikle daha olumlu performans gösterdiğini söylüyor.

2023 yılı sonunda ekonomik açıdan daha düşük kaliteli şirketlerin hisselerindeki artış, tam bir ekonomik toparlanma sonucunda pazar liderliğinde kalıcı bir değişimden ziyade, yatırımcıların açık pozisyonlarını kapatması ve yıl sonu sonuçlarını iyileştirme arayışına atfedildi.

Morgan Stanley’deki mali analistler ayrıca, sağlam büyüme beklentisi olan şirketlerin hisselerinin, ekonomik açıdan daha az hassas olan şirketlerden önemli bir farkla daha iyi performans gösterebileceğini öngörüyor. Sağlam büyüme beklentisi olan şirketlerin hisse senetlerine ilişkin kar tahminleri iyileşmeye başladı ve bu da onların yakında diğer hisse senetlerinden daha iyi performans gösterebileceklerine işaret ediyor.

Apple (NASDAQ: Apple), Morgan Stanley finans uzmanlarının önerdiği yüksek kaliteli büyüme şirketleri listesinde yer alıyor. AAPL), Microsoft (NASDAQ: MSFT), Alfabe (NASDAQ: Google), Palo Alto Networks (PANW), Salesforce (CRM) ve Nvidia (NVDA (NASDAQ:) NVDA)) bulunur.

Bu makale yapay zeka teknolojisinin yardımıyla oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir insan editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen şartlar ve koşullarımıza bakın.

habercamlihemsin.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu