Haber

Zonguldak’ta bir düğünde havaya ateş edilen cinayet davası başladı

Zonguldak’ta bir düğünde havaya ateş edilerek öldürülen 25 yaşındaki Akın Kaçmak cinayetinin sanığı MK, hakim karşısına çıktı.

Geçen yıl 11 Haziran’da Karaelmas Mahallesi’nde düğün sonrası havaya ateş açan cinayette 25 yaşındaki Akın Kaçmak, MK’nin silahından çıkan kurşunlarla hayatını kaybetti. Olayda kardeşi Ogün Kaçmak da yaralandı.

20 yaşındaki MK için müebbet hapis istenilirken, Ogün Kaçmak’ın babası VK için de sakatlığı nedeniyle 18 yıla kadar hapis cezası istendi.

3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlayan ilk duruşmada tutuklu sanık, MK SEGBİS ile davaya katıldı. Tutuksuz sanığın babası duruşmaya SEGBİS aracılığıyla Ankara’dan katıldı. Duruşmada Ogün Kaçmak ve olayda hayatını kaybeden Akın Kaçmak’ın ailesi de hazır bulundu.

Mahkemede savunmasını yapan sanık MK, “Akın koşarak yanıma geldi. Sol bacağıma ateş edince korkudan ve acıdan belimden silahı alıp nişan almadan ateş ettim. Pişmanım ama” dedi. Çok korkmuştum.”

Tutuksuz sanık MK’nin babası VK, “Olay yerinde kimse ifade vermeyince sanki oradaymış gibi ifade vermeyi kabul ettim. O sırada ne oğlum M.’nin ne de Akın’ın durumundan habersizdim. Çoğu Suç mahallinde bulunan mahalledeki insanlar hayaletli olmaktan korktular.” “İfade vermek istemeyince ifade verdim. Daha önceki ifadelerim gördüklerim değil, mahallede konuşan insanlardan duyduklarımdı. Ben olay yerinde değildim” dedi.

Duruşmada Akın Kaçmak’ın eşi ve ailesinin yanı sıra 8 tanık dinlendi. Mahkeme, MK’nin tutukluluğunun devamına, babası VK’nın ise adli gözetiminin devamına karar verdi.

Duruşma ileri bir tarihe ertelendi. -ZONGULDAK

habercavdarhisar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu