Haber

KKTC’de bir gece kulübünde dövülerek öldürülen kişinin cinayet zanlıları için tutuklama kararı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) bir gece kulübünde çıkan tartışmada 29 yaşındaki Hüseyin Mavideniz’i darp ederek öldüren güvenlik görevlisi Mehmet Yazıcı ve iş yeri sahibi Ömer Alçıner, soruşturma amacıyla 3 gün tutuklu kaldı .

İngiltere’de yaşayan bir çocuk babası Hüseyin Mavideniz, babasının sağlık durumunun kötüleşmesi üzerine iki hafta önce Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gitmişti. İskele bölgesindeki bir gece kulübüne eğlenmek için giden Mavideniz, güvenlik görevlisi Mehmet Yazıcı ve işletme sahibi Ömer Alçıner ile tartıştığı sırada dövülerek öldürüldü. Mavideniz’in darp edildiği anlar çevredekiler tarafından cep telefonuyla kaydedilirken, güvenlik görevlisi Yazıcı’nın Mavideniz’i yumruklayarak yere devirdiği, operatör Alçıner’in ise ayağıyla kafasını ezdiği görüldü.

3 gün gözaltı

Dayakla öldürülen Hüseyin Mavideniz’in cinayet zanlıları Mehmet Yazıcı ve Ömer Alçıner bugün hakim karşısına çıkarıldı. Mahkeme, Mavideniz’i darp ederek ölümüne neden olan soruşturma amaçlı cinayet zanlıları hakkında 3 gün tutukluluk kararı verdi. Mahkemede güvenlik görevlisi Yazıcı’nın suçunu kabul ettiği belirtilirken, mekan sahibi Alçıner ifade vermeyi reddetti.

Öte yandan dövülerek öldürülen Mavideniz’in ailesi adliye önünde sınır krizi yaşarken, polis ve özel harekât ekipleri adliye önünde geniş güvenlik önlemi aldı. – LEFKOŞA

gelendostajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu