Haber

Şentop’tan Eski Milletvekilinin Oğluna Torpil İddiası

Eski CHP Milletvekili Abdüllatif Şener’in oğlu Bedirhan Şener’in, 14 Mayıs seçimleri öncesi Meclis Başkanı Mustafa Şentop tarafından Meclis Özel Kalem Müdür Yardımcılığına atandığı iddia edildi. Yeni dönemde aday gösterilmeyen Abdüllatif Şener, Cumhur İttifakı’nı savunan açıklamalarda bulundu.

‘Seçimi kazandıktan sonra Kemal Bey’in verdiği sözlerin hiçbirini yerine getiremiyor’

Eski CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, aday olmadığı 14 Mayıs seçimlerinin ardından katıldığı bir televizyon programında. ‘Meclis çoğunluğu Cumhur İttifakı’nda iken Kemal Bey seçimi kazandıktan sonra verdiği sözlerin hiçbirini yerine getiremedi.dedi.

Cumhur İttifakı’nı savunan sözler kullanan Abdüllatif Şener, “Cumhurbaşkanı bir partideyse ve meclis çoğunluğu bir partideyse denge kontrol mekanizması kurulur ama bu kez yönetimde ve ülkede istikrar olmaz. Meclisin çoğunluğu Cumhur İttifakı’nda iken Kemal Bey seçimi kazandıktan sonra verdiği sözlerin hiçbirini yerine getirememiş, Meclis’ten kanun geçirememiş, Millet İttifakı’nın en büyük iddiası olan parlamenter demokrasiyi güçlendirmiştir. , artık bir rüya olurdu.herkesi şaşırttı.

Memur olmanın yolu açıldı

Birgün gazetesinden Hüseyin Şimşek’in haberine göre, 14 Mayıs seçimlerine dört gün kala Abdüllatif Şener’in oğlu Bedirhan Şener, AK Parti Meclis Başkanı Mustafa Şentop tarafından Genelkurmay Başkan Yardımcılığına atandı.

Açık atama ile Bedirhan Şener’in memur olma yolunun da açıldığı iddia edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu